Jarmark Jakubowy Szczecin

Na skróty

Szczegółowy program

Program IV Jarmarku Jakubowego

PROGRAM JARMARKU 2012
   
CZWARTEK  19 LIPCA
GODZINA PROGRAM
18.00 MSZA ŚWIĘTA -  ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI ODPUSTOWYCH
  REKOLEKCJE JAKUBOWE PROWADZI KSIĄDZ FRANK MBIDA - KAMERUN
   
PIĄTEK 20 LIPCA
GODZINA PROGRAM
9.00 JUTRZNIA Z UDZIAŁEM WYSTAWCÓW UCZESTNICZĄCYCH W IV JARMARKU ŚW. JAKUBA
9.00 - 16.00 KONFERENCJA "ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA ORAZ REGIONALNA GWARANCJĄ ZDROWIA PUBLICZNEGO"
10.00 -18.00 BEZPŁATNE WYSTAWY W GALERII SZTUKI DAWNEJ MUZEUM NARODOWEGO W SZCZECINIE
14.00-14.30 HEJNAŁ Z WIEŻY KATEDRALNEJ
  ROZPOCZĘCIE JARMARKU ŚW. JAKUBA
14.30 - 15.00 WYSTĘP ZESPOŁU ŚPIEWACZY PYRZYCZANKA Z PYRZYC
15.30 - 16.00 WYSTĘP ZESPOŁU ŚPIEWACZY WRZOS Z KRZEMLINA
16.00 - 17.00 WYSTĘP ZESPOŁU INSYNUACJA
17.30 NIESZPORY 
18.00 - 19.00 REKOLEKCJE JAKUBOWE
19.00 KONCERT KAPELI ZE WSI WARSZAWA
20.30 KONCERT ZESPOŁU RAZ DWA TRZY
22.00 - 23.00 SZCZECIN NOCĄ - WIDOK Z WIEŻY KATEDRALNEJ
21.00 - 24.00 NOC W KATEDRZE
21.00 POWITANIE
21.10 825 LECIE KATEDRY – KONSEKRACJA -  KS. DR JAN MAZUR
21.40  RENOWACJA KATEDRY – KATEDRA WSPÓŁCZESNA – MAŁGORZATA GWIAZDOWSKA
22.10  CARL LOEWE  - HISTORIA ŻYCIA – LUDMIŁA KOPYCIŃSKA
22.40  KOMPOZYTORZY SZCZECIŃSCY – ANNA MARIA KOWALSKA
23.00  KOŚCIÓŁ A SZTUKA WSPÓŁCZESNA. NADZIEJE I PROBLEMY – LECH KARWOWSKI
23.30  KONCERT ORGANOWY – UTWORY LOEWE
   
SOBOTA 21 LIPCA
GODZINA PROGRAM
9.00 JUTRZNIA Z UDZIAŁEM WYSTAWCÓW UCZESTNICZĄCYCH W IV JARMARKU ŚW. JAKUBA
10.00 -16.00 BEZPŁATNE WYSTAWY W GALERII SZTUKI DAWNEJ MUZEUM NARODOWEGO W SZCZECINIE
10.00 - 10.15 ROZPOCZĘCIE OGÓLNOPOLSKIEJ  EDYCJI KONKURSU 
  ,,NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO - SMAKI REGIONÓW" ORGANIZOWANEJ PRZEZ 
  WYDZIAŁ ROLNICTWA I RYBACTWA URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO W SZCZECINIE
10.15 - 13.00 PREZENTACJA PRODUKTÓW ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU "NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO" 
10.15 - 11.15 KONKURS NA NAJLEPSZĄ POTRAWĘ REGIONALNĄ  - CZĘŚĆ I
11.15 - 12.15 KONKURS NA NAJLEPSZĄ POTRAWĘ REGIONALNĄ  - CZĘŚĆ II
12.15 - 13.15 KONKURS NA NAJLEPSZĄ POTRAWĘ REGIONALNĄ  - CZĘŚĆ III
10.15 - 10.45  WYSTĘPY ZESPOŁÓW LUDOWYCH - ZESPÓŁ STEPNICZANIE ZE STEPNICY
11.15 - 11.45 WYSTĘPY ZESPOŁÓW LUDOWYCH - ZESPÓŁ LIPKA Z KOBYLANKI
11.45 - 12.15  WYSTĘPY ZESPOŁÓW LUDOWYCH - ZESPÓŁ STEPNICZANIE ZE STEPNICY
12.15 - 13.15 ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA SZCZECINIANIE 
11.00 - 13.00 POKAZ WYPALANIA CERAMIKI RAKU
13.15 - 13.45 WYSTĘPY ZESPOŁÓW LUDOWYCH - ZESPÓŁ PŁOMIENIE Z DERCZEWA
15.00 - 16.00 OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO
16.00 TURNIRJ STRZELECKI ZORGANIZOWANY PRZEZ KURKOWE BRACTWO STRZELECKIE SKOKI
16.30 - 17.30 WYSTĘP ZESPOŁU SOM GORSI 
17.30 NIESZPORY
18.00 - 19.00  MSZA ŚWIĘTA - REKOLEKCJE JAKUBOWE
 19.00  WYSTĘP ZESPOŁU DIKANDA
   
NIEDZIELA 22 LIPCA
GODZINA PROGRAM
7.30,  9.00,  10.30 MSZE ŚWIĘTE
12.00, 18.00, 21.00 MSZE ŚWIĘTE
10.00 -16.00 BEZPŁATNE WYSTAWY W GALERII SZTUKI DAWNEJ MUZEUM NARODOWEGO W SZCZECINIE
10.00 - 10.30 WYSTĘP ZESPOŁU FOLKLORYSTYCZNEGO JARZĘBINA Z KOZIELIC
10.30 - 11.00  WYSTEP ZESPÓŁU ŚPIEWACZY JAWOREK Z RZEPNOWA
10.00-16.00 TURNIRJ STRZELECKI ZORGANIZOWANY PRZEZ KURKOWE BRACTWO STRZELECKIE SKOKI
10.00 - 13.00 KONKURS NA CHLEB JARMARKU - DEGUSTACJE I GŁOSOWANIE UCZESTNIKÓW JARMARKU
11.00 - 11.30 WYSTEPY ARTYSTYCZNE - ZESPÓŁ ZŁOTA JESIEŃ Z DOLIC
11.30 - 12.00 WYSTEPY ARTYSTYCZNE - ZESPÓŁ KALINKA Z KOBYLANKI
12.00 MSZA ŚWIĘTA Z UDZIAŁEM IZB RZEMIEŚLNICZYCH
13.00 - 14.30 OTWARCIE PIKNIKU ZBOŻOWEGO ORAZ ŚWIĘTA CHLEBA
  POCHÓD  Z UDZIAŁEM IZB RZEMIESLNICZYCH, PRZECIĘCIE POWROZU, WRĘCZENIE ODZNACZEŃ
12.00 - 13.00 KONKURSY PRZY STOISKACH IZBY ROLNICZEJ ORAZ CECHU RZEMIOSŁ
12.00 - 12.15 ŚWIĘTO MIODU - MIODOBRANIE
12.15 - 13.00 KONKURS WIEDZY O PSZCZOŁACH I OCHRONIE ŚRODOWISKA
12.00 - 13.00 WYSTEPY ARTYSTYCZNE - ZESPÓŁ USMIECHY Z BARLINKA
13.00 - 13.15 MIODOBRANIE
13.00 - 14.00 KONKURS - SMAKI MIODÓW
14.00 - 14.30  WYSTĘP ZESPÓŁU ŚPIEWACZY DRAWIANKI
14.00 - 14.15 ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA CHLEB JARMARKU 
15.00 WYSTĘP ZESPOŁU ŁOBUZY JEZUSA
14.15 - 16.00 KONKURSY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY I NIE TYLKO
16.30 - 17.30 KOROWÓD JAKUBOWY ULICAMI MIASTA
18.00 MSZA ŚWIĘTA JUBILEUSZOWA Z OKAZJI 825-LECIA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA ŚW. JAKUBA. 
  PRZEWODNICZY ABP LUDWIG SCHICK Z BAMBERGU
   
PONIEDZIAŁEK 23 LIPCA
GODZINA PROGRAM
18.00 REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE OJCÓW ANTONELLO I ENRIQUE Z BRAZYLII 
  ORAZ WSPÓLNOTY PRZYMIERZA  MIŁOSIERDZIA.
   
WTOREK 24 LIPCA
GODZINA PROGRAM
18.00 MSZA ŚWIĘTA Z NABOŻEŃSTWEM UZDROWIENIA
   
ŚRODA 25 LIPCA
GODZINA PROGRAM
9.00 JUTRZNIA
12.00 MSZA ŚWIĘTA Z NABOŻEŃSTWEM UZDROWIENIA
15.00 UROCZYSTA SESJA SZCZECIŃSKIEJ KAPITUŁY KATEDRALNEJ
18.00 MSZA ŚWIĘTA  ODPUSTOWA 
  PRZEWODNICZY KSIĄDZ ARCYBISKUP ANDRZEJ DZIĘGA

 



odsłon: 6811 | aktualizowano: 2012-11-19 16:17 | mtd
projektowanie stron szczecin

© 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone


Fundacja SZCZECIŃSKA, projekt - Jarmark Jakubowy

ul. św. Jakuba 1 70-543 Szczecin
Bank PEKAO SA VI Oddział w Szczecinie 52 1240 3972 1111 0010 3233 3016, fundacja@szczecinska.pl